تبلیغات
خانه هوشمند - درب سکشنال و انواع آن

درب سکشنال و انواع آن

دوشنبه 1 آبان 1396 04:09 ب.ظنویسنده : حمید رضایی

 
درب سکشنال انتخاب ایده آل و بسیار مناسب که علاوه بر سهولت در استفاده، دارای کیفیت مطلوب بوده و از ظاهری زیبا و هماهنگ با نمای ساختمان نیز برخوردار می باشد .درب سکشنال دارای بالاترین استانداردهای روز امریکا و اروپا بوده و جزو مدرن ترین درب های اتوماتیک حال حاضر در بازار جهان می باشد که با در نظر گرفتن رویکرد و توصیه معماران، سازندگان و در نهایت مصرف کنندگان، هم از نظر کیفیت و هم از نظر زیبایی بهترین انتخاب جهت اتوماسیون درب ورودی پارکینگ ساختمان ها به شمار می آید.

درب سکشنال مصرف بسیاری در پارکینگ ساختمانهای هوشمند و مدرن امروزی دارند. درب سکشنال (زیرسقفی) استاندارد روز اروپا می باشند و به علت مکانیزم خاص و مزیت های این درب در ایران نیز مورد توجه فراوان قرار گرفته و به زودی جای جک پارکینگی و درب کرکره ای را خواهند گرفت. درب های سکشنال، مناسب فضاهایی می باشند که از لحاظ ارتفاع و فضای پارکینگ دارای محدودیت می باشند.فضای لازم برای نصب درب سکشنال بین ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر از ارتفاع می باشند.

مکانیزم خاص درب سکشنال باعث می شود که به کمک فنرهای بالانس و ریلهای خاص، درب در زیر سقف جمع شده و حجم  و فضای بسیار محدودی از پارکینگ را می گیرد و سریع و بی صدا باز و بسته شوند. به همین دلیل به درب سکشنال درب زیرسقفی نیز می گویند.

درب سکشنال دارای سیستم ضد سقوط (anti drop) نیز می باشند که در شرایطی که فنرها و کابل ها عمل نکنند ، از سقوط درب و صدمات احتمالی ناشی از آن جلوگیری کند. توجه کنید که اگر گاراژ شما تعدادی (شاه تیر زیر سقفی) دارد باید بررسی کنید که آیا خط سیر می تواند بر روی سقف قرار گیرد یا خیر. دورتادور درب های اتوماتیک سکشنال طوری آب بندی شده است تا از ورود هر چیزی به فضای داخل پارکینگ جلوگیری کنند.

ویژگی بارز درب سکشنال این است که فضای کمی را اشغال می کنند و در حقیقت از فضای سقف پارکینگ جهت عملیات باز و بسته شدن خود استفاده می کنند و بنابراین عرض مفید و قابل استفاده برای عبور ماشین بیشینه می شود. همچنین این امکان را می دهد که ماشین را بسیار نزدیک درب پارکینگ پارک کنید.  همچنین اگر درب مستقیم رو به پیاده رو یا خیابان باز می شود، به دلیل عملیات  در راستای عمودی، موجب آسیب دیدن افرادی که در حال عبوراز پیاده رو می باشند نمی گردد.

این دربها از تنوع رنگی بسیاری برخوردار می باشند و با قابل انطباق با نمای ساختمان می باشند.

درب سکشنال نوین گیت با برند ALUTECH عرضه می گردد که مجهز به چشم فتوالکتریک خطی می باشد که در ارتفاع ۵۰ سانتی متری از کف نصب می شود که در صورت عبور عابر پیاده یا توقف خودرو در زیر درب، در صورتی که درب در حال بسته شدن باشد؛ سریع متوقف شده و به صورت عقب گرد عمل می کند. همچنین علاوه بر سیستم چشم فتوالکتریک موتورها درای سیستم هوشمند Encoder می باشند که در صورت لمس هر مانع توسط پانل انتهایی درب به صورت هوشمند متوقف شده و به حالت عقبگرد عمل می کند تا بتواند امنیت و سلامت خانواده و خودروی شما را تضمین کند. شرکت نوین گیت در راستای بالا بردن کیفیت درب سکشنال از موتور MARANTEC آلمان استفاده می کند.

درب سکشنال یا درب زیرسقفی مناسب برای پارکینگ هایی با تردد بسیار بالا می باشند.درب سکشنال توسط فنرهای بالانس بسیار قوی، فشار اضافی را کم می کند و وزن اصلی پانل های درب سکشنال را به تعادل می رساند. در کنار انتخاب یک سیستم اتوماسیون خوب و استاندارد روز اروپا و امریکا(موتور کشنده)، می توان در تردد بسیار بالا از موتور کشنده برای درب سکشنال استفاده کرد. به علت استفاده از چرخ های ضد سایش و ریل های نگهدارنده، استهلاک درب سکشنال در مقایسه با دیگر سیستمهای درب اتوماتیک بسیار کم و ناچیز است.

سیستم های موتوری که برای اتوماتیک کردن درب سکشنال یا زیرسقفی به کار می رود از تنوع بسیار زیادی بر خوردار بوده و هر کدام از این موتورها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند که توسط مشاوره از کارشناسان شرکت نوین گیت مناسب ترین راهکار، بررسی و سپس به شما ارائه خواهد شد.

پنل درب سکشنال ( زیر سقفی )

درب سکشنال شرکت نوین گیت با برند ALUTECH عرضه می گردد.ساختار کلی درب سکشنال از چند پانل تشکیل شده است. ضخامت پنل ها ۴۶ میلی متر می باشد و درون این پانل ها با فوم پلی اورتان فشرده پر شده است که این مهم باعث تبدیل شدن این درب به عایق کامل صوت می شود. ساختار پانل ها از نوع فولاد گالوانیزه با قطر ۰٫۴ میلی متر می باشد که روی آن را ۱۶ میکرون عنصر روی پوشش داده است. این پانل ها در قسمت های داخلی در بالا و پایین با قطعات مخصوص به خوبی به یکدیگر متصل شده اند. ارتفاع استاندارد بازشو در درب سکشنال حداقل ۲٫۲۰ متر الی ۲٫۷۰ متر می باشد و خارج از این ابعاد درب صنعتی محسوب می شود.

طریقه باز شدن درب سکشنال

طریقه باز و بسته شدن درب سکشنال ( زیر سقفی )

 درب سکشنال با کمک موتور و فنر کشنده پانل ها را به سمت بالا کشیده و به صورت نود درجه در زیر سقف قرار می دهد.

 

 

مزایای درب سکشنال ( زیرسقفی )

۱٫ نیاز به فضای بسیار محدود ( ۲۰ الی ۲۵ سانتی متر از ارتفاع )

۲٫ زیبایی فوق العاده درب سکشنال و شکیل بودن آن و انطباق با نمای ساختمان

۳٫ تنوع در طرح و رنگ پنل ها

۴٫ عایق صدا می باشد

۵٫ طول عمر بسیار بالا به علت اصطکاک بسیار کم بین اجزا و قطعات و استفاده از یراق آلات و لوله های فولادی و ضد خش بودن پنل ها به دلیل رنگ الکترو استاتیک

۶٫ خلاص کردن درب سکشنال فوق العاده راحت می باشد و باز و بسته کردن آن در هنگام قطع برق به آسانی امکان پذیر می باشد.

۷٫ در صورت تمایل ایجاد پنجره یا درب نفررو در داخل پانل ها

۸٫ تعداد تردد نامحدود

۹٫ ضد سرقت می باشد و هیچگونه درز یا شیاری از بیرون ندارد تا سارق بتواند با دیلم آن را باز کند.

۱۰٫ سرعت بالا درب سکشنال نسبت به دیگر مدل های درب اتوماتیک

انواع درب سکشنال ( زیر سقفی )

درب سکشنال (زیر سقفی) انواع گوناگون دارد که نسبت به موقعیت و نوع کاربرد درب متفاوت می باشد. در اینجا با نمونه های مختلف درب سکشنال آشنا می شویم.

درب سکشنال برای منازل مسکونی

نصب درب سکشنال مسکونی به دو صورت انجام میشود:

۱٫ به صورت نود درجه

۲٫ به صورت زاویه دار (مناسب برای پارکینگ هایی که شیب دارند و یا به اصطلاح رمپ دار هستند)

موتور درب سکشنال منازل مسکونی به صورت کشنده می باشد.برندهای MARANTEC آلمان ،NICE ایتالیا و STC ترکیه از معروفترین این موتورها می باشند. پانل های درب سکشنال از تنوع بالایی برخوردار است( سه شیار، قاب دار کلاسیک، تک شیار، مدل مایکروویو و …) با برند ALUTECH می باشد و قابلیت ایجاد پنجره و درب نفررو در پانل ها را دارند .

 

 

درب سکشنال صنعتی

درب سکشنال صنعتی برای  ورودی کارخانه و سوله ها استفاده می شود و ابعاد آنها بزرگ و تردد آنها بالا و نامحدود می باشد.

درب سکشنال صنعتی را نسبت به شرایط و فضای موجود می توان به سه روش نصب کرد: ۱٫ نود درجه ۲٫ زاویه دار ۳٫ به صورت گیوتینی(عمود باز شو)

موتور درب سکشنال صنعتی به طور معمول به صورت ساید گیربکسی نصب می شود که مخصوص درب سکشنال بوده و با موتورهای ساید کرکره ای متفاوت است. پانل های درب سکشنال صنعتی از تنوع رنگی بسیاری برخوردار است و دارای این قابلیت می باشند که درون پانل ها پنجره و درب نفررو تعبیه شود.

درب سکشنال آتش نشانی

درب سکشنال آتش نشانی همانند درب سکشنال صنعتی می باشد با این تفاوت که سرعت باز شوی این درب از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد و باید از موتور  گیربکسی ساید سرعتی استفاده شود.

توصیه می شود برای موتور درب سکشنال آتش نشانی از موتورهای آلمانی استفاده شود و از اصل بودن آن اطمینان حاصل شود.

 

 

 

مقایسه درب سکشنال (درب زیر سقفی) و کرکره برقی (رول آپ) :

درب کرکره ای (رول آپ)

درب کرکره ای (رول آپ)

درب سکشنال درب زیر سقفی

امنیت بالای درب سکشنال

۱- زیبایی منحصر به فرد درب سکشنال و شکیل بودن آن و انطباق با نمای ساختمان در مقایسه با کرکره برقی

۲- استهلاک بسیار پایین درب سکشنال نسبت به کرکره برقی و در نتیجه بی صدا بودن و خدمات بسیار کم ( به علت کمترین اصطکاک و تماس قطعات مکانیکی با هم )

۳- درب سکشنال دارای سنسور عدم برخورد با مانع می باشد که در کرکره برقی وجود ندارد.

۴- ثبات رنگ بالا در درب های سکشنال به نسبت کرکره برقی یا رول آپ

۵- امنیت بالای درب سکشنال (درب سکشنال دارای سیستم قفل موتور و فنر می باشد که در هنگام بسته بودن، از بالا رفتن مکانیکی درب با دیلم و غیره جلو گیری می کند در صورتی که دربکرکره ای از مقاومت کمتری نسبت به درب سکشنال برخوردار می باشد)

۶- درب سکشنال نسبت به درب کرکره ای فضای کمتری از ارتفاع را میگیرند (درب سکشنال ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر و کرکره برقی ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر)

۷- درب سکشنال در هنگام قطع برق بسیار ساده و سریع به حالت دستی در می آیند و خلاص می شوند اما کرکره برقی با هندل خلاص می شود که باز و بسته شدن آن در مقایسه با درب سکشنال مستلزم وقت و انرژی بیشتری می باشد.

 

درب های سکشنال

 

۸- عایق بندی و جلو گیری از برودت هوا و صوت در درب سکشنال به علت دارا بودن لاستیک های درزگیر سیلیکونی در انتهای پانل که تمامی درزها را می پوشاند و استفاده از مواد پلی اورتان در داخل پانل ها که این درب را آکوستیک می سازد.

 ۹- قابلیت ایجاد پنجره و درب نفررو در داخل درب سکشنال که این امکان در کرکره برقی (رول آپ) وجود ندارد. امکانی که باعث شده درب سکشنال از هر لحاظ نسبت به سایر دربهای اتوماتیک پارکینگی در الویت قرار بگیرد.

 

 

 


آخرین ویرایش: دوشنبه 1 آبان 1396 04:12 ب.ظ

 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر